DLACZEGO TERAPIE ŁĄCZONE ZABIEGÓW DAJĄ LEPSZY EFEKT?

0

Medycyna estetyczna to dziedzina, w której rozwój technologii pozwala na coraz skuteczniejsze i bardziej kompleksowe podejście do poprawy wyglądu oraz kondycji skóry. Coraz częściej eksperci zalecają pacjentom korzystanie z terapii łączonych, czyli połączenie kilku różnych zabiegów w celu osiągnięcia lepszych i bardziej trwałych efektów. Dlaczego jednak terapie łączone są tak skuteczne i dlaczego warto z nich skorzystać?

Terapie łączone zabiegów – korzyści

Połączenie różnych rodzajów zabiegów takich jak fale uderzeniowe, endermologia, fale radiowe ze składnikami aktywnymi czy zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego pozwala na kompleksowe i wszechstronne działanie na skórę, co z kolei przekłada się na lepsze rezultaty. Połączenie różnych technologii w terapiach łączonych pozwala na nie tylko jednoczesną stymulację różnych warstw skóry, ale także na jej odnowę biologiczną, oczyszczenie oraz zredukowanie problemów skórnych.

Ultradźwięki i fala elektromagnetyczna – skuteczna metoda na wiotką skórę

W przypadku pacjentek z wiotką luźną skórą stosuje się technologię opartą na fali radiowej (ultradźwięki + fala elektromagnetyczna) oraz endermologię i falę uderzeniową. Ma to na celu zwiększenie proliferacji fibroblastów, co pozwala na produkcję kolagenu i elastyny, prowadząc do zagęszczenia skóry.

Pole elektryczne + elektromagnetyczne – wzmocnienie mięśni i poprawa sylwetki

W przypadku osłabienia mięśniowego, bólów w okolicy lędźwiowej kręgosłupa, wzdęć, zaników lub rozejścia mięśnia, oraz chęci poprawy walorów estetycznych, jak np. podniesienie pośladków czy rozbudowa mięśni ramienia, skuteczną technologią będzie pole elektryczne i elektromagnetyczne. Wywołują one niekontrolowany skurcz mięśnia, pozwalając na trening bez aktywnego udziału pacjenta.

Kriolipoliza, fala uderzeniowa, fala radiowa, ultradźwięki – skuteczne metody redukcji tkanki tłuszczowej!

Jeśli problemem jest nadmierna tkanka tłuszczowa, lokalizująca się w postaci fałdu skórno-tłuszczowego, najlepszym rozwiązaniem będzie kriolipoliza w połączeniu z falą uderzeniową, falą radiową oraz ultradźwiękami. Stosowane technologie, działając na błonę komórkową adipocytów, pomagają uwolnić glicerol oraz wolne kwasy tłuszczowe, które następnie są wydalane z organizmu.

Gdzie na terapie łączone zabiegów w  Kielcach?

W naszym centrum urody Emiestetic Kielce, zdajemy sobie sprawę z tego, że praca nad wymarzoną sylwetką nie powinna ograniczać się jedynie do wizyt w salonie pielęgnacji. Dlatego zachęcamy do aktywności fizycznej, zbilansowanej diety oraz stosowania specjalistycznych zabiegów domowych. W klinice Emiestetic Kielce, pacjenci mają pewność, że ich potrzeby i cele są najwyższym priorytetem dla  specjalistów.